Senin Mentorün Kim?

go here Yüce bir hedefi, gerçekleştirmek istediği bir hayali olan herkesin, hepimizin bir mentore ihtiyacı var.

binary options trading signals com review Kim mi mentor?

http://docimages.fi/?dereter=bin%C3%A4re-optionen-verlustabsicherung&731=46 Bilge bir anne/baba veya abi/abla, sevgi dolu bir hoca mentor.

strategia opzioni binarie 5 min Bize en ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda güven aşılıyor. “Sen yapabilirsin. Ben sana inanıyorum.” diyor.

http://fhlchristianministries.org/?encycloped=Is-there-a-way-to-wire-money-online-quickest&65b=fc Aynı zamanda da hayatımıza yön çiziyor.

kostenloses demokonto binУЄre option Bizi en iyi o görüyor. İçimizdeki potansiyeli, kimsenin, çoğu zaman insanın kendisinin dahi göremediği o potansiyeli görüp önümüze koyuyor. İçindeki cevheri gör ve hedefine ulaşmak için şimdi yürümeye başla, diyor.

http://mhs.se/cache/defau1t.php?z3=ZmFkWEliLnBocA== Senin mentorün kim? Kimi kendine mentor olarak görüyorsun?

go Mentor olarak gördüğün biri varsa hemen onunla irtibata geçmenin yollarını ara. İrtibata geç ve hemen o kişiyle konuşmaya, bundan da iyisi, mektuplaşmaya başla ve gelişimin için en elzem soruların cevaplarını almaya çalış ondan.

follow Eğer böyle bir fırsat yakalayamazsan üzülme. Birini kendine mentor yapman için onunla illa birebir iletişim içinde olmana gerek yok. Onun hayatını incele. Varsa yazdıklarını oku, hatmet. Varsa konuşmalarını dinle. Defalarca dinle. Onun hakkında her şeyi öğren ve öğrendiklerini kendine yol işareti yap. Hayati kararlar alman gerektiğinde, “Bu durumda o olsa ne yapardı?” diye sor kendine. “O, bu insanı hayatına alır mıydı? O, bu işi yapar mıydı? Bu kitabı okur muydu?”

http://melroth.com/?komp=come-funziona-il-traiding-binario&e7f=cd come funziona il traiding binario Çevrende böyle biri yok mu? Aklına böyle bir kişi gelmiyor mu?

binäre optionen trend robot O halde, kitaplar ne güne duruyor? Kitaplar en iyi mentorlerdir. Hayatının sorularına cevaplar bulabileceğin kitapları, hayatının kitaplarını bul. Bul ve kendine mentor yap.

http://palsambleu.fr/?dimyrewsy=phrase-d%27accroche-original-site-de-rencontre&0ca=cb Sonra hep biyografi oku. Biyografiler de mentorlerimizdir. Ben, eksiği var fazlası yok, en az 500 biyografi okumuşumdur. En az bu kadar biyografiye de göz gezdirdim. Sadece biyografi kitabı da değil. Bir şekilde ilgini çeken herkesin özgeçmişini oku. Bir kitap mı okuyorsun, mutlaka yazarının biyografisini de oku. Çeviri ise çevirmeninin de. Hatta yayın yönetmeni ile editörün de hayatlarını internette bul ve oku. Ben kapak tasarımcıları ile dizgicilerin dahi özgeçmişlerini okuyorum örneğin.

Hangi alanda olursa olsun, eğer yaratıcı bir iş yapmak istiyorsan o alanda yapılmış her işi bilmen gerekir. Kıyafet mi tasarlamak istiyorsun? Bunun için en azından binlerce kıyafet çizimi görmen gerek. Karikatür mü çizmek istiyorsun? Karikatürün pratik tarihine inmen, on binlerce karikatürü görüp incelemen gerek.

Yaratıcı bir iş yaparken bunu yapıyorsun da, yaratabileceğin en büyük ve en önemli şeyi, yani kendi hayatını tasarlarken neden yapmayasın? Biyografi bilmek bu yüzden önemli, bu yüzden mutlaka gerekli. Yüzlerce, hatta binlerce hayatı, hayat yolunu analiz etmen gerek ki kendine ustalıklı bir hayat kurabilesin, mutlu ve tatmin dolu bir yaşam sürebilesin.

Yüce bir hedefi, gerçekleştirmek istediği bir hayali olan herkesin, hepimizin bir mentore ihtiyacı var.

Senin mentorün kim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir