İyi ki varsınız <3

Facebook’ta 10 olumlu içerikli paylaşıma karşılık en fazla 1 olumsuz (eleştiri, sitem vs.) içerikli yazı paylaşacağım, diye kendime uzun zaman önce söz verdim ve sözümü de tuttum.
 
Fakat son günlerde olumsuz sözlere biraz fazla takıldığımı fark ettim. Kendi ölçülerimde biraz fazla sitemkâr, eleştirel şeyler yazdım.
 
Oysa 20. yüzyılın büyük düşünürü Nassim Taleb, mutlu ve başarılı olmak istiyorsak, olumsuz seslere hiç kulak vermeyip içimizde sadece olumlu sözleri büyütmemiz gerektiğini söylüyor.
 
Hep kötü sözleri paylaşacak, kötü sözler üzerine düşünecek değiliz ya. Biraz da güzel sözler yayılsın. Hep güzel sözler yayılsın.
 
Bu nedenle, sadece SON İKİ GÜN içinde aldığım mesajlardan birkaçını paylaşıyorum.
 
Hem aşağıda mesajlarını paylaştığım insanlar hem de son birkaç ay içinde mektuplarını, mesajlarını okuduğum yüzlerce insan, ne diyebilirim ki: İyi ki varsınız <3 <3 <3
 
“Merhaba hocam
 
Bir yerde dinlemiştim, Allah’a şükür kullara da teşekkür etmeyi ihmal etmemeliyiz, sözünü. Ve teşekkürü borç bildiğim insanlardansınız.Yazılarınızı okumak bana iyi geliyor. Size kocaman teşekkürler. Selam ve muhabbetle. :)”
 
***
 
“Merhaba Semih Bey,
 
Zaman ayırıp emailler gönderdiğiniz için çok teşekkür ediyorum​, sağolasınız, ömrünüz uzun olsun…
Kendinize çok iyi bakın, yolunuz Londra’ya düşerse, bir isteğiniz olursa lütfen bildirin…
Gurbetten gurbete sıla sıcaklığında sevgi ve selamlar”
 
***
 
“Semih Bey Merhaba,
 
Sizi henüz birkaç haftadır takip ediyorum. Tüm samimiyetimle söylüyorum, sizi tanıdığıma gerçekten mutlu oldum. Güzel, faydalı bir etkileşim olacağına inanıyorum. Mektuplarınızı takip ediyor olacağım. Umarım takip etmek haricinde etkileşimi geri bildirim boyutuna yükseltebilirim.”
 
***
 
“Merhaba Semih Uçar,
 
ilham verici yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Yaşam enerjinizi, öğrenme azminizi ve her şeyden önemlisi deneyimlerinizi olumlu değişiklikler yaratma amacıyla paylaşma heyecanınızı takdirle karşılıyorum.
 
Selam ve sevgilerimle”
 
***
 
“Merhaba, yazılarınıza denk geldiğimde okumadan geçemediğimi farkettim. Birkaç ay önce kendi kendime italyanca öğrenmeye başlamıştım. Hedefimde fransızca sonra ispanyolca da var. Bu konudaki kaynak önerileriniz değerli olacaktır benim için.”
 
***
 
“Bu 70 yaşından sonra İspanyolca öğrenmeye kalkışsam başarır mıyım sizce? Bu konuda önereceğiniz kitaplar varsa sevinirim.
Peşin teşekkürlerimle…”
 
***
 
Semihcim merhaba.Nasılsın? İyi ki seni takip etmeye başlamışım.Yazdıklarının tamamında çok haklısın.Bana o kadar çok faydası oluyor ki kelimelerle anlatamam. Sana başarılarının daim olmasın canı gönülden diliyorum.”
 
***
 
Semih bey merhaba,
Yazılarınızı ve e-mail ile paylaştığınız kitap önerilerinizi ilgiyle takip ediyorum. Hepsi için size sonsuz teşekkür ederim. Her ne kadar şu an kitaplığımda okunmayı bekleyen kitaplarım nedeniyle önerdiklerinizi okumaya başlamamış olsam da onlar da listeme ekleniyor. Sanırım sizi biraz geriden takip edeceğim.
 
Sizinle karşılaşmak benim için büyük bir şans oldu. Bunu iltifat anlamında söylemiyorum, gerçekten de kelimenin tam anlamıyla bir şans bu.
 
Her sabah yazılarınızı okuyarak güne başlamak bana pozitif enerji ve hayallerimi gerçekleştirme gücü veriyor (Lütfen yazmaktan vazgeçmeyin 🙏🏼)
 
Özellikle bugünkü yazınızda bahsettiğiniz, içimizde var olan heveslerin etrafımızdaki kişilerce engellenmesi ve yok edilmesi benim sıklıkla yaşadığım bir durum. Sanat tarihi okumak istedim, “bu yaştan sonra ne yapacaksın” denildi; İspanyolca öğrenmek istedim “önce İngilizceyi hallet” denildi.. Örnekleri çoğaltabilirim.. Bu yüzden yazınızda tam da kendimi buldum..
 
İşte bu sebeple bugün, çok istediğim İspanyolcayı öğrenmeye kesin olarak karar verdim. Kimin ne dediği de artık umurumda değil. Bana yol gösterirseniz çok mutlu olurum.
 
Mesajımı sonuna kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim, vaktinizi aldım.
Cevabınızı merakla ve heyecanla bekliyorum.
Sevgiler”
 
***
 
“Umarım bir gün sizi İstanbul’da görme şansımız olur. Bir etkinlik ya da bir ziyaret vb. için gelirseniz lütfen fırsat yaratalım. Sizi ilgiyle takip eden başka arkadaşlarım da var. Sizinle bir akşam geçirmekten büyük mutluluk duyarız.”